jtemplate.ru - free extensions for joomla

 

I LO
ul. Niepodległości 16

74-100 Gryfino

tel. 91 416-20-65

Sekretariat czynny:

Pn - Pt:

8:00 - 15:00

 

Dzwonki:

1. 8:00 - 8:45

2. 8:50 - 9:35

3. 9:40 - 10:25

4. 10:35 - 11:20

5. 11:25 - 12:10

6. 12:25 - 13:10

7. 13:15 - 14:00

8. 14:05 - 14:50

9. 14:55 - 15:40

 

Szkolna Grupa Ratownicza

Działalność Szkolnej Grupy Ratowniczej można śledzić na bieżąco na oficjalnej witrynie internetowej

www.facebook.com/SGRGryfino

 

Kontakt:

 

Członkowie szkolnej grupy ratowniczej (SGR):
-Hubert Jędraszczyk
-Kamil Podolski 
-Kacper Górski 
-Natalia Waś
-Wiktoria Słonecka
-Martyna Klimek
-Aleksandra Urbanek

Opiekunowie Szkolnej Grupy Ratowniczej (SGR):
-Zbigniew Kozakiewicz
-Filip Jóźwiak 
-Dominik Waś

 

 

Infromacje
 
Szkolna Grupa Ratownicza PCK i WOPR działa od 2008 roku. Opiekunem jest pan Zbigniew Kozakiewicz. Nasza Grupa prowadzi wiele pokazów i szkoleń podczas których uczymy jak powinno się udzielać pierwszej pomocy przedmedycznej w różnych warunkach. Do naszej Grupy wstępują osoby, które już posiadają uprawnienia ratownicze wydane np. przez WOPR lub inne instytucje.  Jeżeli osoba chętna nie posiada tego rodzaju uprawnień możemy przeszkolić ją na ratownika SGR.
 
 
Nasza grupa ma bardzo dobre kontakty ze służbami porządkowymi między innymi:
a) Państwową Strażą Pożarną,
b) Ochotniczą Strażą Pożarną,
c) Strażą Miejską,
d) Policją,
e) Wodnym Ochotniczym Pogotowiem Ratunkowym.
 
Często wspólnie przeprowadzamy szkolenia oraz pokazy w szkołach na ternie całej Gminy Gryfino.
 
Osiągnięcia:
 
• V miejsce na Wojewódzkich Mistrzostwach Pierwszej Pomocy Polskiego Czerwonego Krzyża
 
• II miejsce na Wojewódzkich Zawodach Ratownictwa Powodziowego
 
• I miejsce na Gminnych Mistrzostwach Pierwszej Pomocy w kategorii Szkół Ponadgimnazjalnych
 
• I miejsce na Gminnych Mistrzostwach Pierwszej Pomocy w kategorii Szkół Gimnazjalnych
 
 
Wyposażenie Szkolnej Grupy Ratowniczej:
 
a) 2 torby medyczne
b) 1 apteczka osobista dla ratownika
c) 2 apteczka w formie plecaka
d) 4 bluzy polarowe
e) 1 fantom typu Litlle Anne firmy Laerdal
 

Wydarzenia

17.04.2015r. odbyły się IV Gminne Mistrzostwa Pierwszej Pomocy, w których uczniowie naszej szkoły wzięli udział. Wystartowały dwie grupy z gimnazjum i jedna z liceum. Wygrała grupa z liceum, która otrzymała VOUCHER oraz apteczne pierwszej pomocy. Grupy z gimnazjum zajęły 3 i 5 miejsce.

 

Nasza szkoła została poproszona o przeprowadzenia prolilaktyki w ramach akcji "Bezpieczny uczeń" dla dzieci ze Szkoły Podstawowej w Kobylance. Delegacja Szkolnej Grupy Ratowniczej gościła tam 27.10.2015 r.

 

Kilka osób uczestniczyło różnież w kweście z Polskiego Czerwonego Krzyża, w której zbierali pieniądze dla 400 osób bezdomnych na Wigilię. Udało im się zebrać ponad 1000 zł.

 

Mieliśmy okazje szkolić Uniwersytet III wieku.

Mieliśmy też okazje szkolić pracowników z Urzędu Miasta i Gminy w Gryfinie.

• W dniu 29.01.2012r. trzech naszych ratowników dbało o bezpieczeństwo podczas "I Wojewódzkiego Halowego Turnieju Piłki Nożnej" zorganizowanego przez UKS Energetyk Junior Gryfino i Rodziców Dzieci z rocznika 2000,  ze wstępnych obliczeń musieliśmy interweniować ok. 20 razy. Dziękujemy za serdeczne przyjęcie i miłą atmosferę.

 

• Dnia 12 i 19 Grudnia część naszej grupy postanowiła zorganizować zbiórkę pieniędzy na zakup nowego sprzętu do Apteczek. Całość przebiegła bardzo sprawnie. Wszystkim zaangażowanym w zbiórkę składamy serdeczne podziękowanie za pomoc.

 

• W niedzielę 8 Stycznia w całej Polsce zagrał XX Finał Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy. Również i my przyłączyliśmy się do grania! Przez cały dzień kwestowaliśmy a około godziny 17:30 odbył się pokaz ratownictwa drogowego przygotowanym przez naszą grupę i Państwową Straż pożarną. Bardzo Serdecznie dziękujemy za okazane wsparcie podczas pokazu jak i kwestowania

• Dnia 28.11.2011r. odbyło się posiedzenie Gminnego Zespołu Zarządzania Kryzysowego w związku z oceną stanu gotowości poszczególnych ogniw systemu bezpieczeństwa do minimalizacji uciążliwości zagrożeń powodowanych warunkami zimowymi w gminie Gryfino. Pod czas tego zebrania obecna była część naszej grupy, która bacznie przysłuchiwała się ustaleniom.

• Dnia 30.11.2011r zostało przeprowadzone szkolenie wewnętrzne z zakresu udzielania Podstawowej Pierwszej Pomocy oraz zostały poruszone sprawy organizacyjne.

• Tydzień później zostaliśmy poproszeni przez Gryfińską Organizację Powiatową LOK o obstawienie imprezy strzeleckiej która odbywała się na strzelnicy w Gryfinie.

• W naszej Szkole odbyły się ćwiczenia przeciw Pożarowe zostały one zorganizowane przez Państwową Straż Pożarną z Gryfina oraz ZSO w Gryfinie. Na uczniów czekała niespodzianka ćwiczenia były przeprowadzone bardzo realistycznie. Jeden z członków drużyny ratowniczej który przeważnie koordynuje działaniami ratowniczymi musiał zamienić się rolami i pozorować uwięzionego w palącym się pomieszczeniu.

• Nasza Grupa została poproszona przez Cech Rzemiosła w Gryfinie o przeprowadzenie Kursu Podstawowej Pierwszej Pomocy  dla os. Biorących udział w projekcie pt. „ Opiekun osób starszych z językiem Niemieckim”.

• We wrześniu zawitaliśmy także do jednego z gryfińskich przedszkoli dokładniej chodzi o Przedszkole nr 5 im. Calineczki. Pokaz który przedstawiliśmy cieszył się ogromną oglądalnością nie tylko ze strony rodziców, którzy byli podczas tego festynu ale także dzieci co nas z jednej strony ucieszyło a z drugiej pozytywnie zaskoczyło. Chodzi przede wszystkim o znajomość przez dzieci numerów alarmowych.

• Kolejną sytuacją gdzie mogliśmy się wykazać nie tylko ze strony udzielania pierwszej pomocy ale także pod względem sędziowania i pozorowania. Mianowicie były to zawody Wojewódzkie Strażników Miejskich i Gminnych które odbyły się w Gryfinie na strzelnicy sportowej. W związku z miejscem tego zdarzenia jeden z naszych ratowników musiał zamienić się w pozoranta z postrzałem ramienia.

• Pierwszą akcją na której mogliśmy się zaprezentować było promowanie Honorowego Krwiodawstwa. Wzięło w tym udział 7 ratowników PCK wraz z Ratownikami WOPR i strażakami z Państwowej Straży Pożarnej. Pokazaliśmy jak powinno się przeprowadzać poprawnie reanimacje oraz jak korzystać ze sprzętu ratowniczego

Odwiedza nas 38 gości oraz 0 użytkowników.

październik 2021
pwścpsn
123
45678910
11121314151617
18192021222324
25262728293031

Okręgowa Komisja Egzaminacyjna w Poznaniu Strona Gminy Gryfino   

Strona ZUT Szczecin