jtemplate.ru - free extensions for joomla

 

I LO
ul. Niepodległości 16

74-100 Gryfino

tel. 91 416-20-65

Sekretariat czynny:

Pn - Pt:

8:00 - 15:00

 

Dzwonki:

1. 8:00 - 8:45

2. 8:50 - 9:35

3. 9:40 - 10:25

4. 10:35 - 11:20

5. 11:25 - 12:10

6. 12:25 - 13:10

7. 13:15 - 14:00

8. 14:05 - 14:50

9. 14:55 - 15:40

 

17 grudnia- światowy dzień bez palenia i wulgaryzmów

Licealiści w obronie języka polskiego

Uczniowie Zespołu Szkół Ogólnokształcących w Gryfinie postanowili wykonać pierwszy krok w walce z regresem kultury.
Nie każdy dzień musi zostać oznaczony w kalendarzu na czerwono, aby ukazywał jego wagę, lecz z pewnością część z nich powinna być nieco bardziej widoczna. Z takim założeniem uczniowie ZSO postanowili przystąpić do obchodów Światowego Dnia bez Przekleństw i Wulgaryzmów, który obchodzony był w całym kraju 17 grudnia.

Najpierw ankieta

Uczniowie klas pierwszych, drugich i trzecich ZSO pod opieką Jolanty Dobies, nauczycielki języka polskiego przeprowadzili w ostatnich dniach kampanię przeciw wulgaryzmom, która za pomocą plakietek z napisem

„STOP Wulgaryzmom!  Nie przeklinam”

miała za zadanie zmobilizować młodych ludzi do przyłożenia większej wagi do własnego języka. Przeprowadzona poza szkolnymi murami, wśród przechodniów, szkół podstawowych i przedszkoli ankieta potwierdziła, że wulgaryzmy zarówno u osób dorosłych jak i młodzieży szkolnej i dzieci są w tej chwili na porządku dziennym.

- Zaskakujący jest fakt, że wulgaryzmami na codzień posługuje się coraz więcej dzieci, które mimo świadomości znaczenia tych słów nie widzą w ich wymawianiu nic złego – wskazywali uczniowie biorący udział w kampanii.

Finał w czerwcu

Zdaniem uczestników prowadzonej w ZSO akcji, Światowy Dzień bez Przekleństw i Wulgaryzmów nie może być jednodniową akcją, o której za kilka dni wszyscy zapomną. Z tego też powodu przygotowany został cały cykl kampanii mających przeciwdziałać coraz bardziej powszechnym w codziennym języku wulgaryzmom.

- Mimo tego, że jedną edycję mamy za sobą, to do finału „Pokaż, jak mówisz, a powiem ci kim jesteś”, który zaplanowany został na czerwiec 2010 roku, pozostały jeszcze trzy etapy kampanii, z których najbliższy rozpocznie się już w lutym – zapowiadają uczestniczący w akcji uczniowie. Zdaniem młodzieży biorącej udział w projekcie, dobrym sposobem na walkę z wulgaryzmami jest stworzenie projektu kampanii społecznej, która za pośrednictwem mediów mogłaby trafić do dużej grupy odbiorców.

Karol Klimczak

8 marca 2010 - Dzień Kobiet

Kobieta……
pod tym jednym słowem może kryć się tak wiele, jednak wszystko sprowadza się do tego, że dla nas mężczyzn samo wyobrażenie sobie świata bez nich jest czymś niewyobrażalnym. Bo kto, jak nie dama zachęci mężczyznę do podejmowania wielkich działań?
Niech za tym pytaniem pójdą świadectwa historii...


Jan III Sobieski pisał listy do swej Marysieńki w czasie wypraw wojennych, Napoleon wracał z każdej wojny do swej Józefiny, Petrarka pisał sonety do Laury, którą zobaczył tylko raz, lecz już wtedy pokochał ją na tyle mocno by móc tworzyć.
Wniosek z tego jest jasny,
to właśnie kobieta, swym czarem, wdziękiem i wzrokiem jest gwiazdą rozświetlającą mrok tych wielkich osobowości.
Nieporozumieniem jest to, że wielcy ludzie napisali tylko o siedmiu cudach świata, oto więc ja pokazuję im ósmy…. kobietę.
Gdybym tylko mógł, to napisałbym tu tylko tytuł artykułu, później wyeksponował przymiotniki oddające niezwykłość dam. Skoro jednak nie zdecydowałem się tego zrobić, postanowiłem napisać wiersz o niewiastach:
 

 

Skinienie

Roześmianych oczu błysk,
Lekki uśmiech, niezauważalny,
we włosach powiew wiatru,
W naszych uszach pobrzmiewający
życzliwy śmiech,
I już poeta, rycerz, malarz, gitarzysta,
Gotowi ruszyć w szaleńczą pogoń
za gwiazdą na niebie,
By móc niewieście ją podarować.

Ledwo słyszalne, cześć,
A smutki odpływają do morza,
niby topniejąca kra,
Brzmienie kobiecego głosu,
Balsam dla męskiej strapionej duszy.

 

Oktawian Żmijowski

Bądź zajączkiem i podaruj radosne święta innym dzieciom!

Polski Czerwony Krzyż prowadzi wiosenno-świąteczną kampanię "Wielkanoc z PCK", której celem jest wsparcie w świątecznym okresie osób potrzebujących. Akcja pozwoli godnie przeżyć okres Świąt Wielkanocnych kilku tysiącom rodzin w całej Polsce.

Działające w naszej szkole koło PCK, postanowiło przyłączyć się do tej ogólnopolskiej akcji pomocowej. Chcemy aby te święta były szczęśliwe zwłaszcza dla najmłodszych, dlatego właśnie zbieramy słodycze oraz zabawki.
Pomoc trafi przede wszystkim do dzieci wywodzących się z rodzin wielodzietnych i niepełnych, dotkniętych bezrobociem, ubóstwem, patologiami.
Zbiórka odbędzie się w dniach 22-23 marca na terenie naszej szkoły.
Bądź zajączkiem i podaruj radosne święta innym dzieciom!

Drodzy Absolwenci!

Drodzy Absolwenci!
W dniu 30.04.2010r ukończyliście swoją podróż na naszym okręcie. Myślę, że miło będziecie wspominać ten rejs.
Przed Wami ostatni krok – MATURA.
Pokażcie, na co Was stać! A potem wybierzcie dobry kierunek i idźcie wzdłuż rzeki aż do jej źródła. Skaczcie przez korzenie drzew. Usuwajcie kolce dzikiej róży, które przyczepiają się do ubrania. Skaczcie z kamienia na kamień. 

Pozwólcie wodzie nalać się do butów. Spożyjcie swój chleb. Słuchajcie głosu życia, czujcie, patrzcie, a potem podejmijcie marsz wzdłuż rzeki aż do jej źródła…!
Pamiętajcie, że pomyślne wiatry sprzyjają tylko tym, którzy wiedzą dokąd idą.

opiekun SU Eliza Bodys

Dzień Otwarty Szkoły 2011

Dzień Otwarty Szkoły

18.03.2011r. odwiedzili nas uczniowie i nauczyciele ze szkół podstawowych i gimnazjów z Gryfina i okolic (m.in. z Chwarstnicy i Gardna). W tym dniu chcieliśmy zaproszonym Gościom pokazać naszą szkołę, aby zachęcić ich do kontynuowania nauki w ZSO.

Uczniowie z wyznaczonych klas (2a, 2c, 3b) oprowadzili zaproszonych kolegów po szkole oraz przekazali najważniejsze wiadomości dotyczące przyszłej nauki. Młodzież poznała profile klas, w których będzie mogła się uczyć w przyszłym roku szkolnym (przygotowane biuletyny i zasady rekrutacji) oraz zwiedziła gabinety i pracownie. Goście obejrzeli także prezentacje multimedialne z wykorzystaniem tablic interaktywnych (przygotowane przez panie: Elizę Bodys, Żanetę Chodyniecką, Martę Orczykowską i Jolantę Wiewiórską-Kaczmarczyk) tematycznie związane z naszą szkołą (historia, nauka, najważniejsze wydarzenia) a także szkolne kroniki i zdjęcia.

Osoby uczące się w ZSO mają możliwość rozwijania swoich zdolności i zainteresowań podczas lekcji oraz uczestnicząc w zajęciach różnych kół zainteresowań. Efekty ich twórczej działalności pokazywaliśmy na wystawach: fotograficznej, origami i prac technicznych (prace przygotowane po kierunkiem pań: Teresy Jaskuły i Anny Snoch). Pochwaliliśmy się również osiągnięciami sportowymi (wystawa pucharów i dyplomów) oraz ciekawymi pracami literackimi („Kącik czytelnicy” przygotowany pod kierunkiem p. Anny Bednarczyk).

Zaproszona młodzież miała możliwość rozegrania partii szachowej z mistrzami szkoły (Marta Jabłońska i Robert Magdziarz - kl.3c LO) oraz mogła podziwiać nieprawdopodobną szybkość z jaką Paweł Dzieniarz (uczeń kl.2a Gimnazjum) układa kostkę Rubika.

W gabinecie chemicznym zainteresowani obserwowali doświadczenia przeprowadzone przez chemików – pasjonatów - Iwonę Konarską i Dominika Waś (uczniowie kl. 2c LO) pod czujnym okiem p. Aleksandry Tobolskiej. Dużym zainteresowaniem cieszył się również pokaz pierwszej pomocy zorganizowany przez uczniów 3d Gimnazjum-Łukasza Kamińskiego, Jana Wójcika, Sary Idczak i Kamila Klepadło z kl.2d Gimnazjum, którzy wcześniej ćwiczyli swoje umiejętności pod kierownictwem p. Zbigniewa Kozakiewicza.

Przy okazji Dnia Otwartego Szkoły odbył się egzamin na kartę motorowerową (koordynatorem była p. Teresa Jaskuła),przeprowadzony przez egzaminatorów z Wojewódzkiego Ośrodka Ruchu Drogowego. Posiadaczem karty mógł zostać uczeń naszej szkoły lub zaproszony gość, pod warunkiem, że zdał część teoretyczną i praktyczną egzaminu.

Czas spędzony w naszej szkole umilała wszystkim zaproszonym muzyka („kącik muzyczny”) Konrada Wełny i Rafała Paszkowiaka-uczniów klasy IA LO),a także śpiew, taniec i humor „Zgryfiady” (występy utalentowanych szkolnych gwiazd oraz szkolnego koła teatralnego działającego pod kierunkiem p. Roberta Jonasika). Każdy mógł także spróbować pysznego ciasta upieczonego przez kulinarnie uzdolnionych kolegów (a może ich Mamy i Babcie?).

Mamy nadzieję, że wiele spośród osób, które nas odwiedziły, stanie się naszymi kolegami w przyszłym roku szkolnym.

Zapraszamy!

M.J.

Odwiedza nas 30 gości oraz 0 użytkowników.

październik 2021
pwścpsn
123
45678910
11121314151617
18192021222324
25262728293031

Okręgowa Komisja Egzaminacyjna w Poznaniu Strona Gminy Gryfino   

Strona ZUT Szczecin